Almanca / Deutsch
Türkçe / Türkisch


MENÜ
Um diese Datei (pdf-Format) anzusehen, muß auf Ihrem Computer Acrobat Reader neueste Version installiert sein.

 
 

Medya-Bilgileri

Merhaba Werbeagentur çatısı altında biri birine bağlı olan üç şirket bulunuyor.

Güney Almanya'nın en büyük yerel gazetesi olan Merhaba, 1990 yılında hayata geçirildi. Ulm, Neu-Ulm ve çevresinde, kültür ve enformasyon ağırlıklı, Türkler'e hitap eden bir yerel gazete yayımlama fikri o zamanlar her ne kadar ütopik bir düşünce gibi görünüyorduysa da, kısa zamanda gerçek bir başarı öyküsüne dönüştü. Bugün Merhaba, Neu-Ulm'da bulunan Merkez Bürosu'nun yanısıra, Güney Almanya'nın hemen hemen tüm şehir ve kasabalarındaki temsilcileriyle başarıyla temsil edilmektedir.

Yayın hayatına aylık bir yerel gazete olarak adım atan Merhaba, büyümesinin kaçınılmaz bir sonucu olarak, Ocak 1999 yılından bu yana ayda iki kez, ücretsiz olarak ve artık "yerel" olarak nitelendirilemeyecek bir bölgede yüzyirmi bini aşan okuyucusuyla buluşurken, Güney Almanya'nın büyük bölümünü de kapsamı altına aldı. Merhaba ağırlıklı olarak şu bölgelerde dağıtılmaktadır: Ulm, Neu-Ulm, Kempten, Füssen, Günzburg, Augsburg, München, Landshut, Donauwörth, Heidenheim, Aalen, Biberach, Göppingen, Esslingen, Stuttgart, Mannheim, Sindelfingen, Böblingen, Freiburg, Ravensburg, Friedrichshafen, Heilbronn, Pforzheim, Nürnberg...

Hedef okuyucu kitlemiz, Güney Almanya'da içinde yaşadığımız toplumun yaş farkı gözetmeksizin Türk, ya da Türk asıllı bireyleridir. Bu nedenle gazetemizin içeriği ağırlıklı olarak güncel politik ve kültürel olaylar (Baden-Württemberg ve Bavyera Eyaletleri başta olmak üzere), biz göçmenlerin karşılaştığı sorunlar ve başarıları ile bu insanları ilgilendiren herşeyden oluşmaktadır.

Merhaba siyasi görüş bakımından tarafsız olmasına karşın, bazı konularda kesinlikle taraftır:
Bizler, ırkçılığa, yabancı düşmanlığına, ve her türlü ayrımcılığa karşıyız.

Merhaba, Güney Almanya'da en çok okunan yerel gazete olmanın verdiği deneyimi ve geniş okur ağını "Werbeagentur" (Reklam Ajansı) hizmeti vererek de değerlendiriyor.

Afişten broşüre, amblemden antetli kağıda, katalog´dan kitap kapağı tasarımına kadar grafik çalışmaların tümünü kapsayan geniş bir yelpazede Almanca ve Türkçe olarak hizmet veren Merhaba, gazeteye ilan veren müşterilerinin de reklam tasarımlarına imza atıyor. Bu oran yüzde 90'ı geçiyor.

Merhaba Raklam Ajansı, aynı zamanda, Hürriyet, Milliyet, Fanatik, Haftasonu gibi, gazete ve dergi için de sorumlu reklam ajansı olarak hizmet veriyor.

Profesyonelliği yaşamak ve yaşatmak istiyorsanız tek ve doğru adres: "Merhaba Werbeagentur".

En güncel şekliyle elinizin altındaki en büyük rehber “Nerede 2018 / 2019” Baden-Württemberg’de ve Bavyera‘da çıktı.

13 yıldır, Bavyera ve Baden-Württemberg eyaletleri için çıkan İş Rehberleri “Nerede” yine Baden-Württemberg’de ve Bavyera’de yeniliklerle çıktı.

2006 yılından beri, 13 yıldır her yıl çıkan ve yeniliklerle daha da gelişerek büyüyen rehberler, sadece Güney Almanya’lı değil, tüm Almanya’da yaşayan Türkiyelilerin gözü kulağı oldu.

Gördüğü yoğun ilgi üzerine, Baden-Württemberg ve Bavyera eyaletlerine özel çıkan “Nerede”, 65 bin baskısıyla, müşterilerine varlığını haberdar etmek isteyen firmaların olmazsa olmazı.

Ayrıca sadece kitap olarak değil, www.nerede.info adresi altında internette de yer alan “Nerede 2018 / 2019” yine en güncel şekliyle elinizin altındaki en büyük rehber.

Yani Nerede, hem kitap, hem de internet olarak, sadece Güney Almanya değil, tüm Almanya, Avrupa, Türkiye ve daha doğrusu tüm dünyada milyonlara ulaşmanız için ideal bir rehber...

14. sayımız olan Nerede 2019/2020’da, yani Haziran 2019’da buluşmak üzere...